TEN RENGİNİZE EN UYGUN ALLIK RENGİ HANGİSİ

Doğal ve güzel bir makyajın en önemli detayı, doğru allık seçimidir.

Açık tenli ve sıcak alt tonlu bir cilde sahipseniz; şeftalinin her tonu yüzünüze canlılık katacaktır, eğer soğuk alt tona sahipseniz, soft pembe tonları size uygun olucaktır :)

Örnekte görüldüğü üzere; sıcak tonlular NARS’ın ORGASM şeftali rengi allığını, soğuk tonlular BENEFIT ‘in DANDELION soft pembe tonlu allığını  tercih edebilirler. Her iki ürüne de Sephora’dan ulaşabilirsiniz.

açık cilt tonuna uygun allıkBuğday tenli iseniz; çok açık ve çok koyu tonlardan öncelikle uzak durmalısınız. Soğuk alt tona sahipseniz, gülkurusu tonunda pembeler, sıcak alt tona sahipseniz belirgin şeftali tonları ve mercan tonları ile büyüleyici görünebilirsiniz ;)

Soğuk alt tona sahip buğday tenliler örnekteki gibi NARS’ın OUTLAW allığını kullanabilirler.

buğday renkli cilde uygun allıkBir ipucu daha: Pembemsi bir cilt tonuna sahipseniz; doğal ten renginizi daha belirgin hale getirecek kırmızı tonları en aza indirerek, bunun yerine şeftali tonlarını terch etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>