İYİ BİR GÜNEŞ KREMİ NASIL OLMALI ?

Bir önceki yazımda güneş kremi kullanmanın öneminden bahsetmiştim. Ancak ne zaman böyle bir konu açılsa, ardından hangi güneş kremini kullanmalıyız sorusunu da beraberinde getiriyor. Bildiğim ve bu zamana kadar kendi yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak hangi kremleri tercih etmemiz gerektiğinden söz etmek istiyorum.

Güneş kremleri kimyasal ve fiziksel koruma içermesine göre ikiye ayrılıyorlar.

Kimyasal filtreler içeren güneş kremlerinden uzak durmak gerekiyor. İçerdiği kimyasallar güneşten korumaya çalıştığımız cildimize zarar veriyor, hassaslaştırıyor.Özellikle ürünlerin raf ömrünü uzatmak için kullanılan parabenlerden kaçınmak gerekiyor. Kullandığınız güneş kremi cildiniz tarafından kolayca emiliyor ve beyaz bir tabaka  bırakmıyorsa;  nanoteknoloji ile üretilen kimyasal bir krem olma ihtimali oldukça yüksek. Cilt tarafından kolay emilen ürünler genelde böyle. Kimyasal koruyucu içeren güneş kremleri kullanıyorsanız eğer, yüksek korumadan kaçınmak gerekiyor. Çünkü koruma faktörü ne kadar yüksekse içerdiği kimyasal da o kadar fazla oluyor.

Fiziksel korumalı diğer adıyla mineralli güneş kremleri ise; çinko oksit ve titanyum dioksit içerirler. Çinko oksit; güneş ışınlarını yansıtarak cildimizi  zararlı UVA / UVB ışınlarına karşı korur. Fiziksel koruma içeren güneş kremleri genelde cilt yüzeyinde belirgin beyaz bir tabaka bırakırlar. Bazen plajda bembeyaz kişiler görürüz, muhtemelen bu kişiler böyle bir güneş kremi kullanmışlardır. Ancak bazı fiziksel korumalı ürünler de yine hassasiyet oluşturan cilde vücuda zararlı parabenler içeriyor olabilirler, dikkatli olmak gerekiyor. Organik sertifikalı ürünler  tercih etmeniz faydanıza olucaktır.

Organik yada mineralli bir kaç güneş kremi örneği isterseniz eğer işte örnekler:

aubrey organics SPF 3O güneş kremi

AUBREY ORGANİK GÜNEŞ KREMİ:

Kokulu ve kokusuz çeşitleri bulunan Aubrey Organik Güneş Kremleri Organik Jojoba Yağı ve Shea Yağı ile cildi beslerken, nem dengesini de koruyor.Ayrıca cilt besleyici Kukui ve Macadamia fındık yağları ile de ekstra bakım ve yenileme sağlıyor.İçeriğindeki Çinko Oksit güneş ışınlarını yansıtarak, zararlı UVA / UVB ışınlarına karşı cildi koruyor.

 

 

green energy organics güneş kremi

GREEN ENERGY ORGANICS:

Paraben, phtalate, gluten, alkol, SLS, renklendirici içermiyor.İçerdiği bitki kök hücreleri ve minerallerle cildi canlı ve taze tutarak, nem kaybını önlüyor.Ayrıca ciltte aşırı yağlanmaya sebep olmuyor ve akneli ciltler bile kullanabiliyor.

 

 

kiss my face

KISS MY FACE:

Paraben, phtalate,  sulfat, sentetik koruyucu, nanopartikül, yapay koku ve gluten içermez. Doğal içeriği ile cilde zarar vermeden üstün koruma sağlar. Cilt üzerinde değişen oranlarda yağ bırakan ve kontrollu ultra nemlendirme özelliği sağlayan Hydresia olesomes küçük yağ kapsülleri ile yoğun nemlendirme ve yoğun güneş koruması sağlar.Güçlü antioksidan yeşil çay ve meyve özleri içerir ve yine içeriğindeki anti aging peptipler kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olurken, Lioneic asid güneşe karşı hassasiyetinizi azaltır ve serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Su bazlı olduğu için makyaj altına uygulanabilir. Ciltte beyaz bir tabaka bırakmaz.  Hassas ciltler için uygundur. 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>